czwartek, 22 grudnia 2016

Świąteczne DIY z dzieckiem

Grudzień to wyjątkowy miesiąc. To czas przygotowań do świąt, kupowania prezentów, a także wykonywania dekoracji świątecznych.
W tych ostatnich dniach przed Wigilią zawsze jesteśmy zabiegani i bardzo zajęci - przygotowujemy potrawy, kupujemy ostatnie prezenty... Fakt, mamy bardzo dużo na głowie, ale nie możemy w tym całym zamieszaniu zapomnieć o naszych Maluchach. Dla dzieci ten przedświąteczny czas jest szczególnie magiczny. Ważne, żebyśmy zadbali o to, aby uatrakcyjnić im ten okres, kiedy my jesteśmy zajęci cała tą "bieganiną"a także naszym przesadnym perfekcjonizmem nie zepsuć im oczekiwania na "Gwiazdkę".

Dobrym pomysłem jest zaangażowanie dziecka w świąteczne przygotowania. Warto wygospodarować troszkę czasu i stworzyć coś wspólnie - całą rodziną.
U nas w tym roku powstało kilka cudeńek :) Może  Was zainspirują.

Bombki - Mikołaje


W masie solnej odbijamy rączkę naszego dziecka (możemy odbić także swoje) i  wycinamy możliwie jak najbliżej konturów. Pozostawiamy do wyschnięcia. Następnie malujemy farbami plakatowymi i wieszamy za pomocą wstążki na choince:)
UWAGA! Należy pamiętać o tym, aby zrobić otwór na wstążkę jak masa jest jeszcze mokra. W przeciwnym razie cała bombka może nam się pokruszyć.
My w tym roku zamiast masy solnej użyliśmy samoutwardzalnej masy JOVI.
Szybciej schnie i ma gładszą powierzchnię niż masa solna.
Mikolaj po lewej wykonany jest z masy JOVI a po prawej z masy solnej

Take bombki możemy wykonywać co roku - na odwrocie zapisujemy rok, w którym dana ozdoba została wykonana i po latach mamy piękną pamiątke :)Bombka - Aniołek

Za kilka zlotych kupiliśmy tekturowego aniołka, którego synek pomalował farbami i brokatem :) Malował pędzelkiem i paluszkami... ale była zabawa!!!
Bombka - dzwonek

Styropianowy dzwonek malujemy farbami a następnie ozdabiamy kolorowymi naklejkami.Synek jest dumny, że wykonane przez niego własnoręcznie dekoracje wiszą na naszej choince. Pokazuje je wszystkim naszym gościom :)

Taką zabawę możemy zaproponować już najmłodszym maluchom. Im dziecko starsze, tym bardziej kreatywne i złożone dekoracje  możemy wspólnie tworzyć.

WESOŁYCH ŚWIĄT!!!! :)